Skąd wiesz, czy Twój Mac nie został przypadkiem zainfekowany wirusem?

Wirusy na komputery Mac są dość rzadkie w porównaniu z wirusami na komputery z systemem Windows, więc może Ci się więc wydawać, że zainfekowanie wirusem Ci nie grozi. Tak jednak nie jest. Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie, czy komputer Mac został zainfekowany wirusem.

Nieoczekiwane wyskakujące okienka i reklamy - oprogramowanie reklamowe staje się coraz bardziej powszechne na komputerach Mac, dlatego jeśli widzisz reklamy w miejscach, w których wcześniej się nie pojawiały, prawdopodobnie doszło do zainfekowania przez adware.  Szczególnie jeśli wyskakujące okienka pojawiają się bez otwierania przeglądarki internetowej.

Dlatego potrzebny jest dobry program antywirusowy na komputer Mac.

Twój Mac pracuje powoli - to zwykle sygnał, że znajduje się na nim jakiś wirus, niezależnie od tego, czy jest to złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie szpiegujące czy też oprogramowanie reklamowe.  Złośliwe oprogramowanie jest najniebezpieczniejsze, ale na komputerze Mac ryzyko zainfekowania tym typem wirusa jest niewielkie.

Uruchom skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania; aby zyskać pewność, zalecamy pobranie i zainstalowanie pakietu antywirusowego - to jedyny pewny sposób na wykrycie wirusów. Jednak nie tylko wyszukują one wirusy i błędy systemowe; powinny również czyścić i usuwać niebezpieczne oprogramowanie.

Jeśli podejrzewasz, że Twój Mac został zainfekowany, albo chcesz zapobiec infekcjom wirusowym, radzimy pobrać Total AV już dziś.Oświadczenie o ujawnianych informacjach

Treści, wyniki, oceny, trendy i opinie wyrażane na tej stronie pozostają w wyłącznej gestii serwisu 10najlepszychantywirus.com. Informacje te służą wyłącznie celom badawczym i informacyjnym. Dokładamy wszelkich starań, aby zachować aktualność i dokładność wszystkich informacji, lecz nie możemy tego zagwarantować z powodu stale zmieniającego się rynku branży antywirusowej. Aby informacje te były wolne od opłat, 10najlepszychantywirus.com otrzymuje od niektórych firm wynagrodzenie pieniężne za prezentowanie ich produktów. Poziom otrzymywanego wynagrodzenia ma wpływ na lokalizację i kolejność, w jakiej firmy są prezentowane.