Recenzja programu Norton

Norton to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży antywirusowej, obecna na rynku od 1991 roku. W pierwszym półroczu 2007 roku Norton posiadał 61% udziałów w rynku produktów antywirusowych/pakietów zabezpieczeń, plasując się w czołówce rozwiązań z zakresu ochrony komputerów PC. Mimo rynkowego sukcesu firma Norton była mocno krytykowana w mediach - jak można sobie wyobrazić - ponieważ przy tak znanej marce i tak powszechnie stosowanym oprogramowaniu najmniejszy błąd odbija się szerokim echem. Norton jest znany ze swojego skomplikowanego procesu deinstalacji; narzędzie do usuwania usuwa tylko niektóre elementy produktu. Ale czy wpłynie to na Twoją decyzję o wyborze programu antywirusowego?

Norton

Kompatybilność

Kompatybilny z Windows
Kompatybilny z Apple Mac
Kompatybilny z Android
Kompatybilny z iPad/iPod

Niezawodność i bezpieczeństwo

Biorąc pod uwagę doświadczenie firmy Norton w dziedzinie programów antywirusowych/zabezpieczeń komputerów PC, należałoby oczekiwać wysokiej jakości narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania z minimalnymi niedociągnięciami w zakresie wydajności. (Potknięcie ze strony tak ważnego oprogramowania może oznaczać koniec dla Twojego komputera). Niestety w przypadku produktów antywirusowych firmy Norton oczekiwania niekoniecznie odpowiadają rzeczywistości. W testach programów antywirusowych oprogramowanie firmy Norton zbyt często oznacza zupełnie nieszkodliwe oprogramowanie jako niebezpieczne. W konsekwencji program oznacza istniejące, całkowicie bezpieczne oprogramowanie jako zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika, przez co nieszkodliwe oprogramowanie staje się bezużyteczne. (Jeśli postępujesz zgodnie z poradami programu i poddajesz je kwarantannie)

Usuwa Złośliwe Oprogramowanie
Usuwa Złośliwe Oprogramowanie

Wykrywa i usuwa z komputera złośliwe oprogramowanie, takie jak wirusy, oprogramowanie reklamowe lub szpiegujące.

Usuwa Oprogramowanie Szpiegujące (spyware)
Usuwa Oprogramowanie Szpiegujące (spyware)

Oprogramowanie szpiegujące potajemnie monitoruje to, co robisz na komputerze. Jego celem jest zazwyczaj przechwytywanie haseł, danych bankowych i danych kart kredytowych.

Ochrona Sieciowa
Ochrona Sieciowa

Wykrywa, które strony internetowe są bezpieczne i godne zaufania. Blokuje złośliwe oprogramowanie na stronach internetowych i w plikach do pobrania.

Blokuje witryny Phishingowe
Blokuje witryny Phishingowe

Blokuje fałszywe witryny (spoof) służące do kradzieży Twoich danych osobowych, zwykle po kliknięciu fałszywej wiadomości e-mail.

Ochrona w Czasie Rzeczywistym
Ochrona w Czasie Rzeczywistym

Ochrona w czasie rzeczywistym działa w tle i nieustannie monitoruje system, blokując złośliwe oprogramowanie, zanim przedostanie się ono na Twój dysk twardy.

Usuwa Oprogramowanie Reklamowe
Usuwa Oprogramowanie Reklamowe

Adware to złośliwe oprogramowanie, które automatycznie wyświetla lub pobiera materiały reklamowe, takie jak banery lub wyskakujące okienka.

Funkcje

Bezpieczeństwo Sieci Internet za Pośrednictwem Połączenia VPN
Bezpieczeństwo Sieci Internet za Pośrednictwem Połączenia VPN

Przeglądaj treści online anonimowo i bezpiecznie. Zaszyfruj swoje połączenie z Internetem, aby uniemożliwić hakerom przechwytywanie danych.

Zaplanowane Skanowanie
Zaplanowane Skanowanie

Ustaw własny harmonogram skanowania antywirusowego systemu, w tym to, które lokalizacje przeskanować.

Wsparcie i obsługa klienta

Norton jest często ganiony z powodu obsługi klienta i zgłaszano wiele przypadków „ekspertów ds. bezpieczeństwa” firmy Norton wmawiających użytkownikom, że ich komputery są zainfekowane i wymagają naprawy. Oczywiście nigdy nie doszło do zainfekowania, natomiast eksperci ds. bezpieczeństwa pobierają od użytkownika opłatę za jego „naprawę”. Nigdy nie czuliśmy się tak „naciągnięci” przez wsparcie Norton, lecz na pewno nie byliśmy pod wrażeniem takiego wsparcia. Dotarcie do punktu, w którym można porozmawiać z człowiekiem w firmie Norton w celu uzyskania pomocy, nie jest tak łatwe, jak powinno być; najlepiej postawić na wyszukanie w Google strony „Kontakt z nami”. Gdy wreszcie tam dotrzesz, oferowane jest Ci wsparcie w postaci „Czatu na żywo”, który jest doskonałym sposobem na udzielanie i otrzymywanie wsparcia na rynku programów antywirusowych. Oprócz czatu na żywo Norton oferuje wsparcie telefoniczne. Denerwująca jest jednak konieczność wypełnienia formularza, aby uzyskać numer, na który można zadzwonić. W sytuacjach, gdy potrzebujesz wsparcia, prawdopodobnie i tak już odczuwasz niezadowolenie. Konieczność przeszukiwania strony internetowej tylko po to, aby znaleźć sposób skontaktowania się z firmą, irytuje jeszcze bardziej.

Wsparcie Telefoniczne
Wsparcie Telefoniczne

Całodobowe wsparcie telefoniczne w zakresie pytań dotyczących rozliczeń i kwestii technicznych.

Wsparcie za Pośrednictwem Czatu na Zywo
Wsparcie za Pośrednictwem Czatu na Zywo

Customer service includes live chat for a quick respsonse to any issues.

49,99 $

Visit Site

Funkcje

 • Usuwa Złośliwe Oprogramowanie
 • Usuwa Oprogramowanie Szpiegujące (spyware)
 • Ochrona Sieciowa
 • Blokuje witryny Phishingowe
 • Ochrona w Czasie Rzeczywistym
 • Usuwa Oprogramowanie Reklamowe
 • Bezpieczeństwo Sieci Internet za Pośrednictwem Połączenia VPN
 • Zaplanowane Skanowanie
 • Wsparcie Telefoniczne
 • Wsparcie za Pośrednictwem Czatu na Zywo
 • Kompatybilny z Windows
 • Kompatybilny z Apple Mac
 • Kompatybilny z Android
 • Kompatybilny z iPad/iPod

5 najlepszych programów antywirusowych

#1
TotalAV
#2
PC Protect
#3
McAfee
#4
Norton
#5
BullGuard
Total AV
Najlepszy Darmowy Antywirus 2018

CenaDARMOWY


Oświadczenie o ujawnianych informacjach

Treści, wyniki, oceny, trendy i opinie wyrażane na tej stronie pozostają w wyłącznej gestii serwisu 10najlepszychantywirus.com. Informacje te służą wyłącznie celom badawczym i informacyjnym. Dokładamy wszelkich starań, aby zachować aktualność i dokładność wszystkich informacji, lecz nie możemy tego zagwarantować z powodu stale zmieniającego się rynku branży antywirusowej. Aby informacje te były wolne od opłat, 10najlepszychantywirus.com otrzymuje od niektórych firm wynagrodzenie pieniężne za prezentowanie ich produktów. Poziom otrzymywanego wynagrodzenia ma wpływ na lokalizację i kolejność, w jakiej firmy są prezentowane.